Logo kolportaz.pl
rzetelny kolportaż druków bezadresowych
kolportaz bezadresowy - jak to działa?

 

*     JAK TO DZIAŁA?     *     CENNIK     *    KALKULATOR     *     FORMULARZ ZAMÓWIENIA KOLPORTAŻU    *


   Uwaga:  NIE ROZDAJEMY ULOTEK DO RĘKI NA ULICACH I W MARKETACH  

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego, informujemy, iż w maju zlecenia na kolportaże przyjmujemy wyłącznie na miasta obsługiwane. Nie jesteśmy w stanie realizować dystrybucji w małych miejscowościach czy w całych gminach. Terminy dystrybucji staramy się optymalizować, w związku z tym nie zawsze będziemy w stanie dostosować się do dat podanych w zamówieniu.

Prosimy też o wykonywanie samodzielnej wyceny za pomocą kalkulatora lub cennika.

ZLECENIA WYBORCZE KOŃCZYMY PRZYJMOWAĆ Z DNIEM 23. MAJA

Dziękujemy za zrozumienie i wyrozumiałość.

 

WYBORY 2024

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 2024

Kolportaż materiałów wyborczych

  Zwiększ swoje szanse w wyborach do Europarlamentu z kolportażem bezadresowym!

  Dotarcie do szerokiego grona wyborców to klucz do sukcesu w każdych wyborach. Jest to także istotne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
  Kolportaż bezadresowy ulotek to sprawdzony sposób na skuteczne dotarcie do mieszkańców danego obszaru i zbudowanie rozpoznawalności kandydata. Oferujemy kompleksową usługę, która obejmuje: przygotowanie ulotek, druk i kolportaż.

PODSTAWOWE INFORMACJE.

  Wielu z Kandydatów pierwszy raz spotyka się z kolportażem. Szczególnie dla nich są poniższe informacje. Kolportaż wyborczy możemy przeprowadzić w każdym większym mieście (wojewódzkim czy powiatowym). W mniejszych miastach, w których jest powyżej 3000 punktów adresowych również możemy przeprowadzić dystrybucję. Jeśli chodzi o miejscowości mniejsze, to już sprawa się komplikuje. Jest szansa, że na danym terenie uda nam się zrobić kolportaż w niektórych miejscowościach, ale raczej w tych, w których jest przynajmniej 300 punktów adresowych. A ponieważ przed wyborami jest sporo zleceń, raczej skupiamy się na większych miastach. Należy pamiętać, że podczas kolportażu - w praktyce - nie trafiamy do 100% gospodarstw. Zgodnie z naszymi zasadami pokrycie obszaru w 90% jest traktowane, jako prawidłowo wykonany kolportaż. Niedoręczenia wynikają z różnych przyczyn. Między innymi jest fakt, że nie dostarczamy ulotek tam, gdzie są zakazy kolportowania - dotyczy to głównie bloków - wówczas zostawiamy pakiet w wyznaczonym miejscu. W mniejszych miejscowościach nie jesteśmy w stanie docierać do wszystkich domostw, szczególnie gdy są na uboczu. W wioskach skupiamy się głównie na zwartej zabudowie czy głównych ciągach komunikacyjnych.

SKĄD WZIĄĆ POTRZEBNĄ ILOŚĆ?

  Każde miasto mamy podzielone na sektory i znamy ilość gospodarstw w każdym z nich. W mniejszych miejscowościach znamy ilości potrzebne na całą miejscowość. Na etapie uzgodnień ustalamy ile potrzeba ulotek. Należy pamiętać, że minimalna ilość na jedno miasto to 5000 szt. Dotyczy to dużych miast [miasta obsługiwane]. Aby poznać potrzebną ilość proszę przesłać zapytanie mailem. Nie polecamy dzwonić w tej sprawie, bo nie zawsze możemy od razu podać taką informację. Mailem odpowiemy zawsze.

JAK WYCENIĆ KOLPORTAŻ?

  Aby zorientować się w kosztach wystarczy wejść na stronę z cennikiem lub skorzystać z kalkulatora.Ważne, aby odpowiednio czytać cennik. Co jest ważne: ilość, obszar i waga druku.
Obszar - chodzi o to, czy kolportaż będzie w mieście z listy miasta obsługiwane, wówczas cennik dla terenów miejskich. Teren pozamiejski, to obszar średnich miejscowości lub terenów przyległych do dużego miasta, a także obszar miejski jeśli kolportaż kierowany jest wyłącznie do domków jednorodzinnych. Natomiast teren trudny (nie ma go w cenniku, ale jest w kalkulatorze), to głównie małe miejscowości i obszary wiejskie oraz miejscowości o małym zagęszczeniu zabudowań, gdzie odległości między domami są duże. W tym wypadku podana cena jest bardzo orientacyjna i wymaga indywidualnej wyceny. Przed wyborami, raczej nie podejmiemy się kolportażu w trudnym terenie, gdyż braknie na to czasu.
Jeśli chodzi o wagę, to w zasadzie każda ulotka jak i małe gazetki mieszczą się w granicach do 30 g.

  Ponieważ często dostajemy pytanie: "czy bez faktury będzie taniej?" odpowiadamy: nie wykonujemy usług bez faktury! Jeśli nie potrzebujesz faktury, to zostanie wystawiony paragon, ale cena brutto będzie zawierała wszystkie podatki. Dbamy o to, ponieważ mamy szacunek choćby do nauczycieli, którzy z tych podatków mają pensje ;)

ZAMÓWIENIA.

  Zamówienia Komitetów Wyborczych lub bezpośrednio od Kandydatów muszą być złożone za pośrednictwem formularza zamówienia kolportażu. Przed realizacją wymagamy przedpłaty. Zlecenia od Komitetów wyborczych możemy rozpocząć bez przedpłaty, ale zlecenie należy potwierdzić oficjalnym zamówieniem z Komitetu Wyborczego. Zamówienie Komitetu Wyborczego może być przesłane mailem w postaci skanu lub zdjęcia.

  Zamówienia wyborcze przyjmujemy tylko do 23. maja 2024 r.

JAK SKONTROLOWAĆ KOLPORTAŻ?

  Po każdej dystrybucji przeprowadzana jest wspólna kontrola. Polega to na wspólnym wyjściu w teren (na obszar objęty kolportażem) naszego pracownika oraz osoby chcącej skontrolować kolportaż i sprawdzeniu w terenie jak kolportaż został przeprowadzony. Sprawdzamy - w zależności od wielkości kolportażu - od kilku do kilkunastu lokalizacji. Jeśli wiesz, że nie będziesz mieć możliwości uczestniczenia w kontroli, możesz zwrócić się do nas o wykonanie dokumentacji fotograficznej. Oczywiście nie jest to fotografowanie każdej wrzuconej ulotki, ale jest to, kilkadziesiąt zdjęć.

DRUK ULOTEK WYBORCZYCH.

  Polecamy zlecenie nam druku materiałów wyborczych,mogą to być:

- ulotki wyborcze dwustronne w formatach: A6, A5, A4, A3, DL bądź kwadrat o boku 12, 15 lub 20 cm,

- ulotki składane w formatach: A6, A5, A4, A3, DL oraz kwadratowe o boku 12, 15 lub 20 cm, składanie może być na pół (4 strony), w C lub Z (6 stron) lub w harmonijkę 8, 10 i 12 stron.

Druk ulotek wyborczych może być na papierach kredowych 90 g, 130 g, 170 g, oraz na papierach offsetowych 90 g, 120 g, 150 g.

DRUK PLAKATÓW WYBORCZYCH.

  Możemy również wydrukować plakaty wyborcze. Plakaty drukujemy w formatach:
A3, A2, A1, A0, B3, B2, B1, B0, szarfy 297 x 841 mm, 340 x 980 mm, 350 x 1530 mm, 500 x 1530 mm oraz XXL 1090 x 1530 mm

Dla plakatów wyborczych polecamy papiery kredowe mat o gramaturze 130, 170, 250, papiery offsetowe o gramaturze 90, 120, 150, 240 oraz blueback 115 g.

Zamówienia plakatów od 50 szt.

     Uwaga: NIE ROZWIESZAMY PLAKATÓW!   

  Wysyłka wszystkich drukowanych przez nas materiałów wyborczych jest w cenie druku. Istnieje możliwość wysłania materiałów wyborczych na wiele adresów, wymaga to jednak wykonania dodatkowej wyceny.

KOMPLEKSOWE KAMPANIE W WIELU MIASTACH.

  Planując kampanię wyborczą w wielu miastach w Polsce, pomożemy w zorganizowaniu logistyki. Wystarczy, że wyślesz do nas projekt swojej ulotki i wskażesz miasta, w których chcesz przeprowadzić kolportaż. My wydrukujemy ulotki i w odpowiedniej ilości wyślemy do naszych magazynów w poszczególnych miastach. Stamtąd materiały wyborcze trafią do kolportażu. Za dostawy nie zapłacisz nic. Nie musisz martwić się o zamawianie kurierów, transport czy o magazynowanie tak dużych ilości ulotek – my zrobimy to w cenie druku i kolportażu. Jeśli zdecydujesz się zlecić nam sam wydruk, to również go podzielimy i wyślemy na wskazane adresy, ale wówczas, za każdy adres zapłacisz 30 zł netto. Wysyłki dotyczą również plakatów.

  Zapraszamy do składania zapytań i wyceny druku.

UTRUDNIENIA.

  W związku z licznymi zleceniami w okresie trwania kampanii wyborczej trzeba liczyć się z pewnymi niedogodnościami:

  • wydłużony czas realizacji zleceń,
  • kolportaż tylko w dużych i średnich miastach – do wyborów możemy nie przyjmować zleceń w miejscowościach spoza listy miast obsługiwanych,
  • możliwość łączenia dystrybucji z innymi kandydatami,
  • kontrole w dniu zakończenia zlecenia nawet późnym popołudniem,
  • kolportujemy wyłącznie ulotki i gazetki – nie kolportujemy żadnych gadżetów, prezentów czy innych dodatków.

 

Wybory do parlamentu EU
Zamówienie
Cennik kolportażu
Jak to działa?
Współpraca
Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.